Początki Places + Faces sięgają 2011 roku. Właśnie wtedy Imran Ciesay zdecydował się na przeprowadzkę z Londynu do Nowego Jorku z nikłym budżetem. Ciesay zainteresował się fotografią, a aparat zaczął być jego najlepszym kompanem. Jego planem był rozwój w USA, więc na starcie postanowił on odnowić kontakty z rodziną od strony swojego taty. Jeden z jego wujków zaproponował mu, że może zamieszkać u niego. Imran z początku chciał zajmować się produkcją filmów, jednakże sprzęt, którym się posługiwał nie był w stanie udźwignąć tematu. W trzecim miesiącu pobytu w Nowym Jorku, Ciesay postanowił że zajmie się robieniem zdjęć.
Anglik wrócił do Londynu, gdzie spotkał się ze swoim ziomkiem Solomonem Boyedem (ps. „Soulz”). Ich znajomość narodziła się na studiach. Panowie brali udział w różnych kreatywnych projektach, a gdy Ciesay był w Nowym Jorku, pracami wymieniali się na platformie Tumblr. Brytyjczycy założyli również muzyczno-imprezowy blog, zaś sami wkręcali się na najlepsze imprezy w Nowym Jorku. Wyobraźcie sobie, że jesteście zwykłymi chłopakami z Londynu i macie okazję imprezować w jednym pomieszczeniu z członkami A$AP Mob, Kanye Westem czy Drake’iem. Ciesay często wkręcał ochronie, że pracuje dla firmy, która wysłała go w podróż biznesową, by ten sporządził materiał. Pewnego razu Imran przypadkowo spotkał w windzie A$AP Ferga i spytał go czy może mu potowarzyszyć, a przy okazji zrobić fotki. Ferg, który był drodze do studia nagraniowego przystał na propozycje. To była świetna okazja do zrobienia dobrych zdjęć. Poznał tam również takie persony jak A$AP Nast, Ian Connor czy najpopularniejszego członka Mobu Rocky’iego. Koniec 2014 roku był zwieńczony został portretami Westa, Skepty, YG, a blog Places + Faces rósł w siłę.
W międzyczasie Boyede był odpowiedzialny za produkcję – powstała seria video tworzona przez Places + Faces. Ponadto, Soulz odpowiada również za linię odzieżową oraz merchendise. Ruszenie z brandem odzieżowym było kwestią czasu. Pozwoliłby on na głębszą komunikację z ludźmi poprzez właśnie ciuchy. Pierwszym projektem była bluza z kapturem z napisem Places + Faces w odblaskowej technologii 3M. Dzięki temu podczas imprez, gdy ktoś będzie robił zdjęcie, logo świeciło się w obiektywie. Ludzie na imprezach od razu to dostrzegli i zaczęli zadawać pytania gdzie mogą nabyć taki item. Kolejnym projektem były teesy i hoodie z grafiką „No photos allowed”. Co prawda, pierwsze wzory i grafiki były często przypadkowe, jednak cieszyły się one sporą popularnością.
Pierwsza kolekcja pojawiła się dopiero w sezonie wiosna/lato 2017, a merch nawiązywał do podróży Ciesaya i Soulza do Nowego Jorku. Ich blog miał już wtedy dość spory fanbase. W kolekcji pojawiły się longsleeve’y, teesy, czapki z daszkiem, hoodies oraz windbreakery sygnowane napisem „Places + Faces”. Dzięki produkcji ubrań Ciesay i Soulz byli w stanie dotrzeć do większej ilości ludzi. Pierwsze prototypy zarzucił na siebie Wiz Khalifa, po tym jak Ciesay spotkał go w Paryżu. Raper poprosił o egzemplarz hoodie dla siebie, a następnie został w niej sfotografowany. Panowie wraz z rozwojem marki wystartowali z pop-up store’ami. Jednym z największych był utworzony w Dubaju, na rzecz którego przygotowali oni specjalną kolekcję. Places + Faces miało również swoje miejscówki w Seulu czy Bangkoku.
W styczniu 2019 marka odniosła kolejny sukces kolaborując z Guess. Jednakże sukces Places + Faces tkwi przede wszystkim w autentyczności. Ich marka jest jeszcze młoda, jednakże zdążyła się zapisać na streetwearowej mapie i z ciekawością czekamy na kolejne ruchy Ciesaya i Soulza.
Gdzie kupić ciuchy od Places + Faces? Najlepiej udać się na oficjalną stronę internetową marki!